#EnergiiLekarum odpovídá
na nejčastější otázky

Je možné si vybrat do které nemocnice můj balíček půjde?
Bohužel. Z logistických důvodů není možné si při koupi balíčku vybrat, kam konkrétně ten váš poputuje. Spolupracujeme v tuto chvíli se 68 pracovišti napříč Českou republikou, takže je možné, že do nemocnice, kterou jste chtěli obdarovat, již balíčky vozíme.
Je možné poslat balíček konkrétnímu lékaři nebo přidat osobní vzkaz?
Bohužel. Z logistických důvodů není možné si při koupi balíčku vybrat, kterému lékaři balíček poputuje ani přidávat osobní vzkazy.
Dodáváte balíčky jen do Prahy, nebo i do krajů?
Energii potřebují všichni zdravotníci, proto balíčky dodáváme v tuto chvíli do 68 pracovišť ve všech krajích celé České republiky.
Na která pracoviště balíčky dodáváte?
Balíčky dodáváme primárně na infekční oddělení, oddělení ARO, do speciálně zřízených COVID oddělení, do Státního zdravotního ústavu a do krajských hygienických stanic. Věříme, že tato pracoviště jsou v těchto týdnech kvůli pandemii koronaviru nejpřetíženější a potřebují dodat energii nejvíce, přestože víme, že i ostatní lékaři a sestry to teď nemají lehké. Z kapacitních důvodů jsme se ale museli rozhodnout pro tento užší výběr pracovišť, kterým balíčky dodáváme, přestože bychom byli nejraději, kdybychom mohli pomoci všem.
Jsem pracovník nemocnice a chtěl bych požádat o balíčky pro naše oddělení, co musím udělat?
Napište nám, prosím, na mail info@energiilekarum.cz, ozveme se zpátky. Do předmětu stačí uvést „Zájem o balíčky“.
Proč neposíláte balíčky do domovů pro seniory, hasičům, švadlenkám roušek, lékárnám...?
Naše iniciativa se zaměřuje na pomoc infekčním oddělením, oddělením ARO, speciálně zřízeným COVID oddělením a krajským hygienickým stanicím. Přestože bychom rádi pomohli všem, není to v našich kapacitních možnostech a věříme, že ostatním hrdinům dnešních dní pomáhají jiné iniciativy a dobrovolníci.
Kolika lékařům dodáváte balíčky?
V tuto chvíli (polovina dubna 2020) dodáváme balíčky na 68 pracovišť, tedy 7030 lékařům, sestrám, bratrům, sanitářům, laborantům, pracovníkům hygienických stanic a speciálních COVID pracovišť, dobrovolníkům, medikům, pracovníkům v triagových stanech a záchranným službám napříč všemi kraji České republiky. Každý týden však přibývají nová pracoviště, na která balíčky dodáváme.
Co je v balíčku?
Snažíme se, aby složení balíčků pro zdravotníky bylo rozmanité, nutričně hodnotné a splňovalo přísná hygienická kritéria. Spolupracujeme zejména s dodavateli, jejichž práce si vážíme a jejichž výrobky máme sami rádi. Pro představu jsme v balíčcích za první měsíc měli následující produkty: müsli, müsli tyčinky, proteinové tyčinky, oříšky, krekry, sušené ovoce, mandle v čokoládě, čokoládu, energetické nápoje, tuby s energetickými gely, instantní kávu, zrnkovou kávu, kávové shoty, ginger shoty, ale i krémy na suché ruce atd.
Jsme výrobce jídla a rádi bychom spolupracovali.
Ozvěte se nám, prosím, na hajkova.vero@gmail.com. Do předmětu napište „Zájem o spolupráci”. Z logistických a hygienických důvodů můžeme do balíčků přidávat jen trvanlivé balené produkty, které nevyžadují skladování v lednici. Odmítnout bohužel musíme i velmi křehké výrobky.
Jak se dozvím, že balíček do nemocnice dorazil?
S ohledem na ohromný zájem ze strany zdravotníků i dárců již nyní není v našich možnostech podávat informace o každém balíčku, který odešleme. Náš tým se ale nezastaví a balíčky průběžně odesílá do desítek zařízení po celém Česku. Na našich sociálních sítích a pod hashtagem #ENERGIILEKARUM můžete sledovat, jak balíčky zdravotníkům předáváme a jaké jsou jejich reakce.
Jsem dobrovolník a chci pomoct?
Děkujeme za vaši chuť pomáhat. V tuto chvíli máme kapacitu dobrovolníků naplněnou, ale pro případ, že by se to změnilo, prosím pošlete nám na sebe kontakt na mail info@energiilekarum.cz. Do předmětu prosím uveďte „Dobrovolník”.
Jak mohu pomoci jako firma?
OOzvěte se nám, prosím, na info@energiilekarum.cz. Do předmětu napište „Zájem o spolupráci”.
Přispěl jsem, ale nepřišlo mi potvrzením o daru, co můžu dělat?
Pokud jste o potvrzení o daru zažádali, mělo by vám přijít automaticky e-mailem záhy po vašem přispění. (Pokud jste zvolili platbu bankovním převodem, posíláme ho až v momentě, kdy částka v pořádku dorazí na účet.) Stále ho nemůžete najít? Zkontrolujte, prosím, zda nespadlo do spamu.
Mám auto a rád bych pomohl s distribucí balíčků, máte zájem?
Pokud jste z Prahy a okolí, prosím, pošlete nám vaše kontaktní údaje na info@energiilekarum.cz a do předmětu uveďte „Dobrovolník Praha”. Pokud jste z jiného kraje než Prahy, moc děkujeme za vaši chuť pomáhat, ale naše distribuce do krajů mimo Prahu je řízena centrálně za pomoci našich přepravních partnerů – vaši nabídku tedy nevyužijeme, ale přesto si jí moc vážíme.
Jak dlouho budete dodávat energii lékařům?
To je jednoduché: tak dlouho, dokud bude potřeba.
Vybíraná částka se v průběhu navyšovala, proč tomu tak je?
Částka byla postupně navyšována souběžně s tím, jak rostla poptávka. Za uplynulý měsíc se nám povedl kapacitu téměř zdvojnásobit, takže nyní můžeme zásobovat lékaře a zdravotnické pracovníky ve všech krajích České republiky.
Mám zájem o mediální spolupráci, na koho se mám obrátit?
Napište, prosím, Ladě a společně vše vymyslíte. Její adresa je lada.brunova@gmail.com a do předmětu uveďte „Mediální spolupráce.”
Kdo za projektem stojí?

Pokud máte jiný dotaz a nenašli jste na něj zde odpověď, napište nám prosím na info@energiilekarum.cz.