#EnergiiLekarum odpovídá
na nejčastější otázky

Na která pracoviště balíčky dodáváte?
Balíčky dodáváme stále primárně na infekční oddělení, oddělení ARO, do speciálně zřízených COVID oddělení. Věříme, že tato pracoviště jsou v těchto týdnech kvůli pandemii koronaviru nejpřetíženější a potřebují dodat energii nejvíce, přestože víme, že i ostatní lékaři a sestry to teď nemají lehké. Z kapacitních důvodů jsme se ale museli rozhodnout pro tento užší výběr pracovišť, kterým balíčky dodáváme, přestože bychom byli nejraději, kdybychom mohli pomoci všem.
Je možné si vybrat do které nemocnice můj balíček půjde?
Bohužel. Z logistických důvodů není možné si při koupi balíčku vybrat, kam konkrétně ten váš poputuje. Spolupracujeme v tuto chvíli s více než 70 pracovišti napříč Českou republikou, takže je možné, že do nemocnice, kterou jste chtěli obdarovat, již balíčky vozíme.
Je možné poslat balíček konkrétnímu lékaři nebo přidat osobní vzkaz?
Z logistických důvodů není možné si při koupi balíčku vybrat, kterému lékaři balíček poputuje ani přidávat osobní vzkazy.
Dodáváte balíčky jen do Prahy, nebo i do krajů?
Energii potřebují všichni zdravotníci, proto balíčky dodáváme v tuto chvíli do 100 zdravotnických zařízení ve všech krajích celé České republiky.
Jsem pracovník nemocnice a chtěl bych požádat o balíčky pro naše oddělení, co musím udělat?
Napište nám, prosím, na mail nemocnice@energiilekarum.cz, ozveme se zpátky. Do předmětu stačí uvést „Zájem o balíčky“.
Proč neposíláte balíčky hasičům či lékárnám...?
Naše iniciativa se zaměřuje na pomoc infekčním oddělením, oddělením ARO, speciálně zřízeným COVID oddělením a krajským hygienickým stanicím. Přestože bychom rádi pomohli všem, není to v našich kapacitních možnostech a věříme, že ostatním hrdinům dnešních dní začnou pomáhat další iniciativy a dobrovolníci.
Kolika lékařům dodáváte balíčky?
Aktuálně dodáváme balíčky na 100 zdravotnických zařízení, tedy téměř 10 000 lékařům, sestrám, bratrům, sanitářům, laborantům, pracovníkům speciálních COVID pracovišť, dobrovolníkům, medikům, pracovníkům v triagových stanech a záchranným službám napříč všemi kraji České republiky. Průběžně však přibývají nová pracoviště, na která balíčky dodáváme.
Co je v balíčku?
Snažíme se, aby složení balíčků pro zdravotníky bylo rozmanité, nutričně hodnotné a splňovalo přísná hygienická kritéria. Spolupracujeme zejména s dodavateli, jejichž práce si vážíme a jejichž výrobky máme sami rádi. Pro představu jsme v balíčcích za první měsíc měli následující produkty: müsli, müsli tyčinky, proteinové tyčinky, oříšky, krekry, sušené ovoce, mandle v čokoládě, čokoládu, energetické nápoje, tuby s energetickými gely, instantní kávu, zrnkovou kávu, kávové shoty, ginger shoty, ale i krémy na suché ruce atd.
Jsme výrobce jídla a rádi bychom spolupracovali.
Ozvěte se nám, prosím, na dodavatel@energiilekarum.cz. Do předmětu napište „Zájem o spolupráci”. Z logistických a hygienických důvodů můžeme do balíčků přidávat jen trvanlivé balené produkty, které nevyžadují skladování v lednici. Odmítnout bohužel musíme i velmi křehké výrobky.
Jsem dobrovolník a chci pomoct?
Děkujeme za vaši chuť pomáhat. Prosím pošlete nám na sebe kontakt na mail dobrovolnik@energiilekarum.cz. Do předmětu prosím uveďte „Dobrovolník”.
Jak mohu pomoci jako firma?
Pokud máte zájem o dárcovství, pošlete prosím email na darce@energiilekarum.cz. V jiném případě se nám ozvěte, prosím, na info@energiilekarum.cz. Do předmětu napište „Zájem o spolupráci”.
Přispěl jsem, ale nepřišlo mi potvrzením o daru, co můžu dělat?
Pokud jste o potvrzení o daru zažádali, mělo by vám přijít automaticky e-mailem záhy po vašem přispění. (Pokud jste zvolili platbu bankovním převodem, posíláme ho až v momentě, kdy částka v pořádku dorazí na účet.) Stále ho nemůžete najít? Zkontrolujte, prosím, zda nespadlo do spamu.
Mám auto a rád bych pomohl s distribucí balíčků, máte zájem?
Pokud jste z Prahy a okolí, prosím, pošlete nám vaše kontaktní údaje na dobrovolnik@energiilekarum.cz a do předmětu uveďte „Dobrovolník Praha”. Pokud jste z jiného kraje než Prahy, moc děkujeme za vaši chuť pomáhat, ale naše distribuce do krajů mimo Prahu je řízena centrálně za pomoci našich přepravních partnerů – vaši nabídku tedy nevyužijeme, ale přesto si jí moc vážíme.
Jak dlouho budete dodávat energii lékařům?
To je jednoduché: tak dlouho, dokud bude potřeba. Bedlivě sledujeme statistiky obsazenosti nemocnic, o který se opíráme. Očekáváme, že budeme působit přinejmenším do konce roku 2021.
Mám zájem o mediální spolupráci, na koho se mám obrátit?
Napište, prosím, našemu týmu a společně vše vymyslíte. Ozvěte se na adresu media@energiilekarum.cz a do předmětu uveďte „Mediální spolupráce.”
Kdo za projektem stojí?

Pokud máte jiný dotaz a nenašli jste na něj zde odpověď, napište nám prosím na info@energiilekarum.cz.